Główna Główna Aktualności Pomyśl logicznie
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Pomyśl logicznie Drukuj

18 kwietnia 2018r. odbył się szkolny etap konkursu "Pomyśl logicznie" zorganizowany przez p. Katarzynę Brodowską. Do tego etapu przystąpiło 23 uczniów naszej szkoły. Spośród nich została wyłoniona piątka laureatów, którzy reprezentowali szkołę na etapie powiatowym. Byli to: Ewa Podlodowska – klasa 2dr, Michał Podlodowski – klasa 4r, Dominika Butryn – klasa 2 dr, Jan Sowiński – klasa 3d, Mateusz Sipta – klasa 4r.
23 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Pomyśl logicznie”, nad którym patronat objął Starosta Łęczyński oraz Wójt Gminy Ludwin. Nasza piątka rywalizowała w grupie 38 uczniów ze szkół naszego powiatu.
Zadania należało rozwiązać bezbłędnie i jak najszybciej. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy matematycznej, rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz wychowanie młodzieży w duchu szacunku dla nauki. Nasza szkoła zajęła zespołowo II miejsce oraz indywidualnie Michał Podlodowski zdobył również II miejsce. Nagrody zwycięzcom wręczali: Roman Cholewa Starosta Łęczyński, Arkadiusz Marucha Dyrektor Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz z ramienia organizatorów Kinga Suprowicz. Fundatorami nagród w byli: Starostwo Powiatowe w Łęcznej i Gmina Ludwin.