Główna Główna Aktualności Targi rolnicze Lublin 2018
Narrow screen resolution Wide screen resolution default color green color orange color
Targi rolnicze Lublin 2018 Drukuj

03.03.2018 r. słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych w kwalifikacji Prowadzenie Produkcji Rolnicze wraz z p. Małgorzatą Sałyga,  p. Krzysztofem Orlikowskim oraz p. Sławomirem Lato uczestniczyli w Targach Rolniczych AGRO -PARK w Lublinie.
To wydarzenie poruszyło Nas szerokim zasięgiem edukacyjnym, zgrupowanym w ramach specjalistycznych sekcji tematycznych.
Słuchacze zapoznali się z najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami stosowanymi w rolnictwie, sadownictwie oraz produkcji zwierzęcej i roślinnej min.: ciągniki, kombajny, pługi, siewniki, rozsiewacze nawozu, opryskiwacze polowe i sadownicze, rozdrabniacze, wozy paszowe, owijarki bel, sieczkarnie i prasy, wyposażenie obór, chlewni.
W ramach ekspozycji prezentowano środki do produkcji rolniczej m. in.: nawozy, środki ochrony roślin, pasze przemysłowe oraz kwalifikowany materiał siewny.
Targi AGRO-PARK stały się dla nas źródłem cennych wskazówek w zakresie inwestycji w najnowocześniejszy sprzęt.
Odwiedzając stoiska Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz KRUS, mogliśmy uzyskać wiele ciekawych porad.
Ekspozycję wzbogaciły interesujące wydarzenia merytoryczne.
Tematem przewodnim były inwestycje w gospodarstwach z PROW 2014-2020 oraz możliwość pozyskania dotacji.